V Angole zlepšíme vzdělání díky nové aplikaci 2019

V Angole zlepšíme vzdělání díky nové aplikaci

Desetiletí občanských válek v Angole po sobě zanechaly rozvrácenou společnost a zničenou infrastrukturu. Provincie Bié ve středu země, kde Člověk v tísni od roku 2006 působí, patří k válkou a bídou nejvíce postiženým regionům. Staráme se tady o rozvoj vzdělání a zemědělství, zaměřujeme se na hygienickou i zdravotní osvětu a zlepšujeme přístup k pitné vodě. Podporujeme místní ženské spolky a nevládní organizace v boji proti chudobě nebo domácímu násilí.

Věříme, že klíčové je věnovat pozornost vzdělávání obyvatel právě v těch oblastech, které byly konfliktem zasaženy nejvíce. Abychom zlepšili přístup k základnímu vzdělání, rozhodli jsme se vyvinout aplikaci, která sbírá a vyhodnocuje informace v oblasti školství. Kromě dostupnosti vzdělání je totiž důležitá také jeho kvalita. Díky podpoře sbírky Postavme školu v Africe budeme monitorovat výkon učitelů a škol, a zjišťovat tak příčiny konkrétních problémů v angolském školství. Vzdělávací systém bude mnohem lépe fungovat a i výukové metody budou kvalitnější než dříve.

Aplikaci jsme vytvořili ve spolupráci s angolským ministerstvem školství a budeme ji používat v provinciích Huambo a Bié. Co nejdříve už začneme sbírat data o kvalitě vzdělávacího systému. Pokud se projekt stane úspěšným, bude se aplikace v budoucnu využívat i v dalších provinciích.Má to cenu...

Chci pomoci