Awassa Boarding School 2010

Awassa Boarding School

V únoru roku 2010 jsme otevřeli novou dvoupatrovou budovu internátní školy v etiopské Awasse. Čtyři nové třídy, knihovna se skladem, počítačová učebna a kabinety pro učitele tak rozšířily již existující školu pro děti, jejichž rodiče zemřeli na AIDS. Společnost Člověk v tísni původní školu vybudovala už v roce 2006. Tato nová stavba ulehčí studium především žákům 11. a 12. ročníků, kteří se doposud museli ve škole učit na směny.


Kromě sbírky Postavme školu v Africe financovalo projekt české ministerstvo školství a japonská ambasáda v Addis Abebě. Nová budova stála i s vybavením zhruba 3,4 milionu korun. Skauti a skautky na ni ze sbírky Postavme školu v Africe přispěli více než půl milionem.

„Pro nás skauty je super vidět, že můžeme opravdu něco udělat a pomoci dětem, které jsou stejně staré jako my. Není to jen povídání o tom jak pomoci, ale výsledkem je další rozšířená škola v Etiopii,“

řekl 13letý skaut ze Strašnic Petr Bednář.

Dílny pro sirotky

Projekt byl kromě stavební části zaměřen i na psychosociální podporu sirotků s HIV/AIDS. Tuto část aktivit realizuje místní nevládní organizace Shiny Day. Do jejího programu zařazení studenti obdrží uniformy, školní potřeby a jsou jim zaplaceny vstupní poplatky na školu.

Děti se díky organizaci mohou zdokonalit i v kurzech vaření a obsluhy v restauraci, šití a designu, zpracování dřeva nebo zpracování kovu. Po skončení studia se tak zlepší jejich vyhlídky na získání zaměstnání. Nejpotřebnějším dětem pak Shiny Day poskytuje ubytování, plné stravování a péči sociálních pracovníků.


Má to cenu...

Chci pomoci